BOKHYLLA, Svenska Möbelfabriken, 1900-talets första hälft.

Målad. Två hyllplan. Två fack samt låda. Dörr med bakomliggande förvaring. Bredd 130, djup 30, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Nyckelskylt saknas.

Utropspris
2 500 SEK