LJUSKRONA, Oscariansk stil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing, behängd med slipade prismor. För sex ljus, sex ljuspunkter. Diameter ca 70, höjd ca 100 cm.

Smärre skador och slitage. Några lösa prismor medföljer. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

336. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non Violence".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK