VÄVDA TAPETER, 1 par, gobelängteknik, sk "entre-fenêtre", Aubusson 1800-talets andra hälft.

Ca 318,5 x 124 respektive 318 x 123,5 cm. Benvit botten med polykrom dekor av blomkorg hängande i band, blommor och frukter, blomfestoner. Gyllene ramverk. Röd bård.

Något slitage, smutsiga, fläckar, smärre skador och lagningar.

Utropspris
6 000 SEK