Målad. Skuren dekor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Två lådor. Bredd 126, djup 56, höjd 103 cm. Nyckel finns.
Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Nyckel endast till dörr. Ben med lagning.