Design
1055421

BØRGE MOGENSEN, ett par fåtöljer, "2421-22", Fredericia Stolefabrik, 1900-talets fjärde kvartal.

Läderklädsel. Ben i mörkbetsad ek. Etikettmärkta. Sitsdjup 50 cm, sitshöjd 44 cm.

Slitage med repor. Smärre fläckar. Visst färgbortfall.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

97. Mats Theselius, fåtöljer ett par, "Bruno", ed. 16/49 & 40/49, Källemo, Värnamo 1997.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
48 000

ditt bud
Aktuellt bud:
48 000 SEK