FAT och VASER, 2 st, porslin, Japan 1800-talets slut.

Dekor i imari. Fat med konturerad kant, diameter 21 cm.
Urnformade vaser, höjd 12 cm.

Glasyrmistor. Den ena vasen med krackelyr och hårfina sprickor. Slitage.

Klubbat pris
35
394
37
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (2 bud)
20 jun 2018 17:34
35 EUR
20 jun 2018 11:01
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492