SKEDAR SAMT STÖRARE, silver, 2+1 st, bland annat Fredrik Achates Fersen, S:t Petersburg, 1853.

Sked, längd Fredrik Achates Fersen, S:t Petersburg, 1853.
Sked, Endast finhaltstämpel, 21 cm.
Sockerströare, oidentifierbar mästarstämpel. Kontrollör Dimitrij Ilitsch Twerskoj. 1850.

Vikt ca 191 g.

Smärre slitage. Senare förgyllning.

Utropspris
2 000 SEK