SAMLING SILVER, RYSSLAND, 3 st 1800 TILL 1900-TALETS BÖRJAN.

Saltkar, längd 7,5 cm. Bredd 6 cm. Höjd 4 cm. Otydliga stämplar. S:t Petersburg.
Bägare, höjd 4,5 cm. Diameter 3,5 cm.
Bägare med monogram med krona. Bär årtal 1909. Diameter 5,5 cm. Höjd 10 cm.
Vikt ca 151 g.

Smärre slitage. Senare gravyr.

Utropspris
1 500 SEK