Arne Jones E1299

SKRIVSKÅP, sannolikt Småland, 1800-talets första hälft.

Fanerat med ek. Svärtade detaljer. Längd 107 cm, bredd 45 cm, höjd 202 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Mindre skador. Defekt lås till skrivskiva. Nyckel saknas till lådor. Renoverad och kompletterad. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK