TAKLAMPA / FOTOGENLAMPA

1800-talets slut.

Förgylld, gjuten mässing. Riklig bladornamentik, glaskupa. Lampglaset märkt Holst Knudsen. Elektrifierad.
Höjd ca 114 cm, diameter ca 60 cm.

Konditionsrapport

Slitage, ställvis omfattande slitage. Dekordel underst saknas, prismorna fattas. Ej funktionstestad.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - F3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 200 EUR

    Slutpris

    360
    EUR
    3 682 SEK
    421 USD

    Budhistorik (26 bud)
    723 maj 17:14360EUR
    823 maj 17:12340EUR
    723 maj 17:09320EUR