Glasfiberarmerat polyester i ferrari-rött. Bordet med glasskiva. Bordets längd 130, bredd 70, höjd 43,5 cm. Stolarnas sitthöjd ca 39, total höjd 74 cm (vardera).
Smärre slitage. Skivan med nagg.
Formgivna 1967.