BYRÅ

Sengustaviansk, 1800-talets början.

Mahognyfaner. Tre lådor med mässingslister och mässingsbeslag. Dekor av kannelyr. Skiva av kolmårdsmarmor. Bredd 87, djup 47, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage, repor, smärre fanerbortfall. Lådor med lagning invändigt. Lådbottnar med sprickor. Skador och flyghål på bakstycket.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H164

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 15 timmar

    Utropspris: 5 000 SEK

    5 650
    550 EUR
    654 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 5 850 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (12 bud)
    5A20 maj 15:445650SEK
    620 maj 15:445450SEK
    519 maj 22:105201SEK