Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

ILMARI TAPIOVAARA, taklampor 2 st, "Maija Suspension" Santa & Cole 1900-talets slut.

Målad metall samt innerkupa i akryl. Bär tillverkarens etikett. Diameter 30 cm, skärmens höjd 27 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
460
5 184
485
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (21 bud)
11
23 maj 2018 16:11
460 EUR
9
23 maj 2018 15:20
440 EUR
10
23 maj 2018 13:52
420 EUR
9
23 maj 2018 13:52
410 EUR
9
23 maj 2018 13:52
400 EUR
10
23 maj 2018 13:52
380 EUR
9
23 maj 2018 13:52
360 EUR
10
23 maj 2018 13:52
340 EUR
9
22 maj 2018 17:20
320 EUR
8
22 maj 2018 17:20
300 EUR
8
20 maj 2018 21:44
280 EUR
19 maj 2018 8:33
260 EUR
19 maj 2018 8:33
250 EUR
18 maj 2018 20:03
240 EUR
18 maj 2018 20:03
220 EUR
18 maj 2018 10:55
200 EUR
17 maj 2018 19:03
157 EUR
17 maj 2018 5:54
100 EUR
16 maj 2018 21:36
67 EUR
16 maj 2018 16:52
50 EUR
16 maj 2018 16:40
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977