Fanerade med betsad björk. En skåpdörr och en låda vardera. Stenskivor. Längd 40 cm, bredd 40 cm, höjd 64 cm.
Bruksskick. Fläckar. Sprickor. Nagg. Repor. Fanerskador. Lagningar vid handtag.