STIG LINDBERG, matservis, stengods, 49 delar, "Dart", Gustavsberg, 1970/80-tal.

Sju kaffekoppar med fat, åtta tekoppar med fat, åtta mattallrikar, åtta assietter, åtta djupa fat, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål, såskarott uppläggningskål, två uppläggningsfat samt karott med lock.

Extra medföljande kaffekopp samt fat. Bruksslitage. En assiett med färgrepor. Cirka en del med nagg.

Utropspris
3 000 SEK