TAKLAMPA, Jugend, 1900-talets början.

Kopparplåt med driven dekor av festonger. Blästrad kupa med oliv- och skärlipad dekor. En ljuspunkt. Diameter ca 48 cm, höjd ca 87 cm.

Ej funktionstestad. Länkbit samt delar saknas. Slitage. Fläckar / färgrepor. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK