PIRKKO STENROS, matbord, för Muurame 1900-talets slut.
Förlängbart bord med nedfällbar tilläggsskiva. Längd 125 cm, bredd 77 cm, höjd 72 cm. Total längd 183 cm.
Omfattande ytskador.