FISKBESTICK, silver och nysilver, 22 delar, Sheffield, England, 1904.

Fyllda skaft av silver. 11 fiskgafflar och 11 fiskknivar. Oidentifierad mästarstämpel JS. Längd 19-22 cm. I mahognyschatull.

Slitage. Bucklor. Skador. Lagningar. En avvikande gaffel och en avvikande kniv medföljer. Nyckel saknas.

1 000
88
91
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
13 jul 2018 19:15
1 000 SEK
13 jul 2018 19:15
800 SEK
13 jul 2018 19:15
600 SEK
13 jul 2018 19:14
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14