HANS-AGNE JAKOBSSON, stomme till taklampa, "Royal", Markaryd, 1900-talets andra hälft
Stomme i mässing. Etikettmärkt. 25 ljuspunkter. Stommens diameter 110, stommens höjd 130 cm
Kupor saknas. Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken.