Ek. Invändigt hyll- och lådinredning. Längd 136 cm, bredd 57 cm, höjd 190 cm. Nyckel finns.
Bruksskick. Sprickor och avslag. Lagningar. Renoverat och kompletterat. Märken och fläckar.