JUBILEUMSMYNT, 18 st, silver, 1970-90-tal.

- International Olympic Committee 1896-1996, Javelin thrower & Discus Thrower
- 25 mk, VM Lahtis 1978, 2 st
- 100mk, Finland 1991, 2 st
- 100 mk, VM i Lahtis 1989, 2 st
- 100 mk, EM Finland 1994
- 50 mk, VM Helsingfors 1983, 3 st
- 50 mk, VM Tammerfors 1982, 3 st
- 10 mk, EM Helsingfors 1970, 3 st

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR