SERVISDELAR, 7 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Två assietter (1/574), en vas (h: 11,5 cm), ett fat på fot (d: 17 cm), en ljusstake, en moccakopp (1/64), en kaffekanna med lock (h: 21 cm). Delvis helblond. Medföljande två koppar (1/756) samt sockerskål med lock från Bing & Gröndahl.

Nötta kanter. Åldersrelaterat slitage. Nagg/avslag foten på fatet.

Utropspris
2 000 SEK