TAKPLAFOND / TAKLAMPA, 1900-talets första hälft.

Infärgad glaskupa med slipad och blästrad dekor av fåglar. Mässingstomme med trädekor. Tre ljuspunkter. Diameter 59 cm.

Ej funktionstestad. Slitage med möjliga smärre nagg. Anlöpningar och färgrepor.

Utropspris
2 000 SEK