Inändigt förgylld. Utsidan graverad med växtornament. Otydlig mästarstämpel. Kokochnikstampel Ivan Sergejevich Lebedkin Moskva 1898 - 1914. Längd 14 cm.
Smärre slitage. Otydliga stämplar. Senare gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.