Design
1058298

NANNA DITZEL, "Bench for two" / 2600 & 2601, bänk samt bord, Frederica Stolefabrik, modell formgiven ca 1989/1990.

Fanerat med lönn med silketryck. Lackerade ben. Bänkens längd ca 150 cm, sitshöjd 40 cm. Bordets längd 90 cm, bredd 64 cm, höjd 40 cm.

Ställvis slitage med fanerskador och torrsprickor. Mindre fläckar.

Utropspris
25 000 SEK