Total vikt 53,9 g. Längd ca 18 cm. Original etui.
Åldersrelaterat slitage. Delvis renoverad. Ej funktionstestad. Ej genomgången. Urtavla gulnad. Omfattande slitage. Repor. Urtavla med patina.