EINAR BÄCKSTRÖM

Kaffeservis 3 dlr jugend tidigt 1900-tal.

Mässing och handtag av svärtat trä, höjd ca 11-25,5 cm

Einar Bäckströms Metallvarufabrik (Malmö 1918 - 1975)

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Handtag med slitage/skador/ett löst

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N8

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss