BERIT KOENIG, MATTA, rölakan, ca 194 x 132,5 cm, signerad SH BK (Svensk Hemslöjd, Berit Koenig).
Polykromt sicksackmönster med små ovaler.
Något slitage och smutsig, fläckar. Bandkantade kortsidor.