Design
1058554

ALVAR AALTO, 3 karmstolar, modell 45, 2000-tal.

Stommar av skiktlimmat böjträ i björk. Rottingklädda armlän. Sitsar av sadelgjord. Sitsdjup 50 cm, sitshöjd 41 cm.

Slitage. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

12. Ulysse Nardin, Freak, 28'800 V/H, "Carrousel Tourbillon", ca 2008.
Utropspris
170 000 - 190 000 SEK
Budhistorik
160 000

ditt bud
Aktuellt bud:
160 000 SEK