PETER BEHRENS, TAKLAMPA, "Luzette", AEG, 1900-talets senare hälft.

Kupa i opal- och matterat glas. Patinerad metall. Diameter 30 cm. Total höjd 67 cm. Medföljer med 180 cm lång kedja.

Ställvis slitage. Anlupen. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

4. Gianfranco Frattini, satsbord, fyra delar, modell "780", Cassina, Italien efter 1966.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
10 000

ditt bud
Aktuellt bud:
10 000 SEK