Bestående av;
8 tallrikar, diameter 23 cm,
5 djupa, diameter 20 cm,
8 mindre tallrikar, diameter 19,5 cm,
8 assietter, diameter 17 cm,
3+3 kaffekoppar med fat,
1 runt serveringsfat,
1 terrin med lock,
2 såsbåtar,
1 tillbringare,
3 ovala fat,
1 oval skål,
2 ovala större fat,
1 gräddkanna,
1 sockerskål (saknar lock).
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Obetydligt nagg.
I produktion 1932-49