Riklig dekor av rocailler, bladhölstrat skaft. Uppburen på fyra tassfötter. Lös genombruten insats. Diameter 36 cm. Höjd 25 cm. Vikt 1167 gram.
Insatsen ej stämplad. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10