MYNTSAMLING, 6 st, ena i guld, Finland 2001.

"Kultaiset jäähyväiset markalle 2001" (Gyllene farväl till marken 2001), innehåller mynten 10 mk, 5 mk, 1 mk, 50 penni, 10 penni och jubileumsmedaljen 1 mark 1864/Rahapaja Oy, guld .900, diameter 22 mm, vikt 8,6 g. I numrerad originallåda 3649/5000.

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR