1059668

OTTO SCHULTZ, ett par fåtöljer, Jio-möbler Jönköping, omkring 1900-talets mitt.

Stoppad sits med lös sittplymå och svängd djuphäftad rygg, klädda i rutig textil med blommor. Benställning av betsad björk. Dekor med pärlspik. Höjd ca 70 och sitthöjd ca 44 cm.

Konditionsrapport

Senare klädsel. Smärre slitage. Fläckar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Graflund

Johanna Graflund

johanna.graflund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    33 000
    3 194 EUR
    3 764 USD

    Budhistorik (20 bud)
    1020 jun 11:4133000SEK
    7A20 jun 11:4032000SEK
    920 jun 11:4031000SEK
    Acceptpris på 18 000 SEK uppnåddes