DAVID ROSÉN, stolar, 8 st, 1900-talets andra hälft.
Stomme av betsad bok. Fast stoppad rygg och sits. Klädel av konstskinn. Sitthöjd ca 44 cm.
Hårt slitage. Ben med skador/bitmärken. Reva i sits. Repor. Märken. Några instabila.