14K guld, ankargång, liten sekundvisare, ca 1935. Boettnr 392047
Slitage. Skadad urtavla. Nytt glas 2018
Proveniens Ernst Wigforss (1881-1977) Finansminister.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10