TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets tredje kvartal.

Stomme i mässing med fem ljusarmar. Blästrade opalglaskupor. Diameter ca 40 cm, höjd 35 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage och märken. Smärre nagg.

Utropspris
2 000 SEK