Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

JALMARI RUOKOKOSKI, olja på duk, signerad och daterad -06.

Kväll. 57x49 cm.

Smärre slitage. Något gulnad fernissa.

Konstnär

Utropspris
900 EUR