Design
1061108

HANS-AGNE JAKOBSSON, delar till vägglampa, "Estrella", AB Hans-Agne Jakobsson. 1900-talets andra hälft.

Mässingsstomme, mått 47x26x18 cm.
41 mindre glaskupor, diameter 6 cm, höjd ca 4 cm.
82 metallfästen.
Metallstänger (med skador) medföljer.

Slitage. Glaskupor med nagg och skador vid mynningar.

Utropspris
2 000 SEK