Design
1061112

EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, Malmö, 1900-talets mitt.

Stomme i mässing med fyra ljuspunkter. Grön- och invändigt vitlackerad skärm. Märkt "EB MADE IN SWEDEN 5952" Höjd 61 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage med något ojämn form och smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK