Rubinröd glasyr med gulddekor.
12 assietter 18,5 cm
Lövformat fat 20 cm
Skål 26 cm
Ett par ljusstakar 9 cm
Burk med lock 10 cm
Burk med lock 11 cm
Tandpetarställ 6,5 cm
Krackelyr. En assiett med undersides nagg.