Fem skedar med vridna skaft avslutade med knopp. Graverad dekor. Mästarstämpel Anton Mikhailovich Chevarzin, Moskva 1882. Längd 14 cm. Vikt 117 g. Kaffeskedar, 12 st. Förgyllda blad. Graverat monogram FM (MF). Mästarstämpel MA. Längd 9,5 cm. Vikt 166 g.
Smärre slitage.