HALSSMYCKE samt RING, 1900-talets andra hälft,

metall, besatt med grön sten, hängets höjd ca 8 cm. Löstagbar kedja längd ca 55 cm.

Vikt totalt ca 76 gram.

Bruksskick.

Enligt uppgift inköpta i Paris.

Utropspris
1 500 SEK