SERVIS, 10 delar, porslin, Centraleuropa, 1900-talets första hälft.

Målad dekor av blomster. Bestående av:
6 kaffekoppar med fat
1 kaffekanna med lock höjd 26 cm
1 tekanna med lock, höjd 20 cm
1 sockerskål med lock, höjd 18 cm
1 gräddkanna höjd 14 cm.

Slitage. Färgbortfall. Krackelyr. Fotringsnagg.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

36. Uno & Östen Kristiansson, fåtöljer, ett par, en fotpall samt bord, "Breda", Luxus, Vittsjö 1960-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK