Svartlaserad flammig björk med tenninläggningar. Stålunderrede. Invändigt belysning och sex hyllplan av glas. Bredd 74, djup 42, höjd 215 cm.
Ej funktionstestad belysning. Obetydligt ytslitage. Nagg på två av sex hyllplan.
Henrik Hellberg har medverkat på utställningar på Malmö museum, gallerier i Sverige och Köpenhamn samt Svenska Ambassaden i Paris.