1062847

LJUSKRONA, Oscariansk, omkring sekelskiftet 1900.

Förgylld mässingstomme med olikslipade prismor samt droppar behängda i girlander. Åtta ljusarmar samt tre elektriska ljuspunkter. Diameter ca 42 cm, höjd ca 70 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Bruksskick med slitage. Renoverad och kompletterad, bemålad stomme. Prismor saknas ställvis. Nagg.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Magdalena  Wiberg

    Göteborg

    Magdalena Wiberg
    Värderare (vikarie)

    magdalena.wiberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 410
    330 EUR
    389 USD

    Budhistorik (4 bud)
    2A23 jun 22:453410SEK
    323 jun 22:453210SEK
    217 jun 05:363000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes