HALLMÖBEL, AB Glas och Trä, 1970-tal.

Rödmålad. Bestående av:
Bänk med förvaring, spegel samt bordslampa.
Spegelns med ram av trä. Bredd 100, höjd 122,5 cm. Bänk med tre lådor. beslag av mässing. Bredd 116. Djup 45. Höjd 50 cm. Lampa med fot av trä, diameter 33, höjd 60 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK