Knoppar, räcke och paraplyställ med plåtlåda för vattenuppsamling.Betsat, handskuret trä. Höjd ca 212 cm, bredd 152 cm, djup ca 29 cm. Två övre sidolisterna lösa,; medföljer.
Slitage. Märken. Bucklor. Två övre sidolisterna lösa,; medföljer.
Enligt uppgift från sekelskifteslägenhet i Ligurien, Norditalien.