Tvådelat. Betsad mahogny. Kopplad benställning. Beslag av metall. Med insats. Bredd 71. Djup 46. höjd 97 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Skador. Övre låset fungerar inte. Senare benställning och insats.