Cylinderformad med indragen kort hals och fot. Handmålad dekor i silver av stående naken kvinnofigur ridande en fisk. Signerad GUSTAVSBERG ARGENTA 1076 III MADE IN SWEDEN, samt etikett. Höjd ca 26 cm.
Minimalt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.